Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

The Tall Ships’ Races, czyli święto żagli w Szczecinie!

Patryk Zbroja01 sierpnia 2017Komentarze (0)

Już w nadchodzący weekend od 5-8.08.2017 r. rozpocznie się w Szczecinie prawdziwe święto dla miłośników żeglarstwa – finał The Tall Ships’ Races 2017!

The Tall Ships’ Races to żeglarska impreza połączona z regatami oraz imprezami okolicznościowymi, organizowana przez stowarzyszenie Sail Training Association propagujące ideę wychowania młodzieży na pokładach żaglowców.

Jednym z charakterystycznych wymogów formalnych udziału danej jednostki w zlocie jest wiek załogi, która przynajmniej w 50 % powinna składać się z osób od 16 do 25 roku życia.

Uczestnicy ścigają się w klasach (z uwzględnieniem przeliczników):

 • Klasa „A” – największe żaglowce – o długości powyżej 40 m,
 • Klasa „B” – żaglowce średniej wielkości o tradycyjnym ożaglowaniu,
 • Klasa ”C” – jachty morskie bez spinakera,
 • Klasa ”D” – jachty morskie ze spinakerem.

Każdy zlot składa się na ogół z dwóch lub trzech etapów regatowych, gdzie młodzi adepci uczą się podstawowych zasad sztuki żeglarskiej.

Jednak formuła tej imprezy jest przede wszystkim towarzyska. Oprócz zmagań na wodzie, załogi rywalizują również na lądzie w kolorowych paradach, programach artystycznych lub rywalizacji sportowej.

Dodatkowo jeden z morskich etapów tzw. „Cruise in Company”, ma charakter wybitnie integracyjny, podczas którego istnieje możliwość wymiany części załóg.

Niewątpliwie jest to duża impreza, przynosząca dużą frajdę nie tylko uczestnikom, ale również widzom i turystom, którzy tłumnie odwiedzają kolejne porty na trasie regat.

W tym roku finał The Tall Ships’ Races zawita do Szczecina już po raz trzeci!

Wcześniejsze edycje imprezy odbyły się w latach 2007 i 2013.

Oczywiście braliśmy w nich udział. No, może nie w samych regatach, bo specjalizujemy się w nieco innej rywalizacji żeglarskiej. Ale nie ukrywam, że zwłaszcza od strony wody dziesiątki pięknych żaglowców robiło niesamowite wrażenie, również na mojej córeczce 🙂 – poniżej parę fotek zrobionych z pokładu Tomahawka w 2013 r.

 

W tym roku regaty wystartowały w szwedzkim Halmstad, aby przez porty fińskie Kotka i Turku oraz litewską Kłajpedę zakończyć zmagania przy szczecińskich Wałach Chrobrego i wyspie Łasztownia.

Szczegółowy program finału The Tall Ships’ Races 2017 w Szczecinie możesz znaleźć >>TUTAJ.

Serdecznie zapraszam Ciebie do udziału w tym wydarzeniu!

Warto!

 

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: