Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

O blogu

Witam Ciebie serdecznie na moim blogu!

Gospodarka morska i przemysł jachtowy to branże szczególnie mi bliskie – nie tylko z powodu wielkiej żeglarskiej pasji, którą dodatkowo łączę z praktyką adwokacką.

Jak wiesz, problematyka złożonych i interdyscyplinarnych zagadnień prawnych dotyka każdego, kto prowadzi działalność gospodarczą, a dotyczy szczególnie podmiotów działających „w porcie, w stoczni i na wodzie”…

Tymczasem „zimna” litera prawa nie zawsze czuje wszystkie uwarunkowania aktywności w tej branży. Przeciwnie, wymaga nierzadko odpowiedniej interpretacji, uwzględniającej „morskie” uwarunkowania, a także szczególnego i nie zawsze standardowego podejścia.

Na łamach bloga chciałbym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem zawodowym. Opartym jednak nie tylko na wiedzy merytorycznej, zdobywanej przeze mnie przez ponad 20 lat, ale także dotychczasowych branżowych spostrzeżeniach oraz posiadanej przeze mnie wiedzy żeglarskiej.

Dziękuję, że poświęcasz Twój cenny czas i nieśmiało liczę, że znajdziesz tutaj coś dla siebie ☺

Zapraszam do lektury!

*****