Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

O mnie

Nazywam się Patryk Zbroja i jestem adwokatem, a prywatnie mężem Anity i tatą Ani.

Mieszkam, pracuję i żegluję głównie na terenie Pomorza Zachodniego 🙂

Droga do zawodu prawnika była raczej u mnie dość naturalna. Od najmłodszych lat stawiałem pierwsze kroki w pozasądowych metodach rozstrzygania sporów czy to w piaskownicy, czy to w czasie kontrowersyjnych sytuacji w czasie międzyklasowego meczu piłki nożnej. Argument siły – o ile było to oczywiście możliwe – starałem się zastępować siłą argumentów i to nawet (w licealnym okresie) w konfliktach subkulturowych.

Przy tych wstępnych uwarunkowaniach, jeszcze na studiach postawiłem sobie nieprzypadkowe założenie dalszego rozwoju zawodowego, którym było – niełatwe na początku XX wieku – przebicie się do adwokatury.

Studia prawnicze UAM w Poznaniu ukończyłem w 2001, gdzie jeszcze w ich trakcie stawiałem pierwsze kroki w kancelarii prawa gospodarczego. Po studiach odbyłem praktykę w Strasbourgu, a następnie aplikację adwokacką w Gorzowie Wlkp.

A w styczniu 2007 roku osiągnąłem założony cel, zdając (z wyróżnieniem) egzamin adwokacki.

Od tego czasu prowadzę kancelarię w Szczecinie, ale zakres prowadzonej przez nasz zespół działalności sprawia, że w zasadzie działamy w całej Polsce.

Przedmiot działalności prowadzonej przeze mnie kancelarii to przede wszystkim tematyka cywilna i gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów gospodarki morskiej (w tym firm stoczniowy i sektora offshore)  oraz przemysłu jachtowego.

 

Kancelaria czynnie uczestniczy w szczecińskich organizacjach gospodarki morskiej: Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego, a także: Północnej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club”.

Od 2020 r. jesteśmy również członkiem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) oraz Polskiego Forum Technologii Morskich.

Ponadto, należymy do Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY, gdzie jestem członkiem Komisji Rozjemczej.

Podobną funkcję, i to już od 2010 roku, zajmuję zresztą w Sądzie Dyscyplinarnym przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie.

W wolnych chwilach lubię oglądnąć dobry film, przeczytać interesującą książkę, posłuchać niezłej rockowej muzyki, spotkać się ze starymi znajomymi.

Przede wszystkim jednak staram się czynnie uprawiać sport.

Muszę Ci się jednak przyznać, że biegać nie lubię, choć się staram 😉

Zawsze wolałem przerzucić trochę żelastwa na siłowni lub pojeździć na rowerze.

Ale moją ulubioną dyscypliną to oczywiście i to już od ponad 30 lat żeglarstwo regatowe.

To moja główna pasja i trochę sposób na życie. Uprawiam je z kolegami na wyczynowym poziomie – w czerwcu 2019 r. udało nam się awansować na 6. pozycję (na 1300 sklasyfikowanych) w światowym rankingu Międzynarodowej Organizacji Żeglarstwa (World Sailing) w formule match-racing, a we wrześniu 2018 r. zdobyliśmy tytuł żeglarskich Mistrzów Polski. W czasie sezonu bierzemy udział w regatach w różnych zakątkach Europy, startowaliśmy również w USA.

Dodatkowo, jestem członkiem Yacht Klubu Polskiego w Szczecinie, Jacht Klubu Kamień Pomorski oraz KS Dobra Marina w Szczecinie. Posiadam również stopnie: morskiego sternika motorowodnego i jachtowego sternika morskiego. A w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Żeglarskim pełnię funkcję Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego.

Niestety na dłuższe, zwłaszcza turystyczne rejsy brakuje już mi czasu…

To tyle w skrócie o mnie 🙂

*****

  patryk-zbroja-2 patryk-zbroja-3