Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

O mnie

Nazywam się Patryk Zbroja i jestem adwokatem, a prywatnie mężem Anity i tatą Ani.

Mieszkam, pracuję i żegluję głównie na terenie Pomorza Zachodniego 🙂

Droga do zawodu prawnika była raczej u mnie dość naturalna. Od najmłodszych lat stawiałem pierwsze kroki w pozasądowych metodach rozstrzygania sporów czy to w piaskownicy, czy to w czasie kontrowersyjnych sytuacji w czasie międzyklasowego meczu piłki nożnej. Argument siły – o ile było to oczywiście możliwe – starałem się zastępować siłą argumentów i to nawet (w licealnym okresie) w konfliktach subkulturowych.

Jak do tego dodam zainteresowanie historią, to naturalnym wyborem były studia prawnicze (UAM Poznań), które ukończyłem w 2001. Wtedy też podjąłem decyzję o – niełatwej na początku XX wieku – próbie dostania się do polskiej adwokatury. W styczniu 2007 roku osiągnąłem założony cel, zdając (z wyróżnieniem) egzamin adwokacki.

Od tego czasu prowadzę kancelarię w Szczecinie, ale zakres prowadzonej przez nasz zespół działalności sprawia, że w zasadzie działamy w całej Polsce.

Przedmiot naszej działalności to przede wszystkim tematyka cywilna i gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów gospodarki morskiej (w tym firm stoczniowych i sektora offshore wind) oraz przemysłu jachtowego.

Prowadzona przeze mnie kancelaria (aktualnie w formie sp. k.) czynnie uczestniczy w szczecińskich organizacjach gospodarki morskiej: Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego, a także: Północnej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club”.

Od 2020 r. jesteśmy również członkiem Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) oraz Polskiego Forum Technologii Morskich.

Ponadto, należymy do Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY, gdzie jestem członkiem Komisji Rozjemczej.

Podobną funkcję, i to już od 2010 roku, zajmuję w Sądzie Dyscyplinarnym przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie.

W wolnych chwilach lubię oglądnąć dobry film, przeczytać interesującą książkę, posłuchać niezłej rockowej muzyki, spotkać się ze starymi znajomymi.

Przede wszystkim jednak staram się czynnie uprawiać sport.

Muszę Ci się jednak przyznać, że biegać nie lubię, choć się staram 😉

Zawsze wolałem przerzucić trochę żelastwa na siłowni lub pojeździć na rowerze.

Ale moją ulubioną dyscypliną to oczywiście i to już od ponad 35 lat żeglarstwo regatowe.

To moja główna pasja i trochę sposób na życie. Uprawiam je z kolegami na wyczynowym poziomie. W czerwcu 2019 r. byliśmy na 6. pozycji (na 1300 sklasyfikowanych) w światowym rankingu Międzynarodowej Organizacji Żeglarstwa (World Sailing) w formule match-racing (w pierwszej dziesiątce pozostawaliśmy zresztą przez dobre 4 lata). Dwukrotnie zdobyliśmy tytuł żeglarskich Mistrzów Polski. Do tego wywalczyliśmy trochę medali i pucharów w różnych formułach żeglarskiej rywalizacji. A w czasie sezonu bierzemy udział w regatach w wielu zakątkach Europy (startowaliśmy też w USA).

Dodatkowo, jestem członkiem Yacht Klubu Polskiego w Szczecinie oraz Jacht Klubu Kamień Pomorski. Posiadam stopnie: morskiego sternika motorowodnego i jachtowego sternika morskiego. A w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Żeglarskim pełnię funkcję Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego.

Niestety na dłuższe, zwłaszcza turystyczne rejsy brakuje już mi czasu…

To tyle w skrócie o mnie 🙂

*****