Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

O mnie

Nazywam się Patryk Zbroja i jestem adwokatem, a prywatnie mężem Anity i tatą Ani.

Mieszkam, pracuję i żegluję głównie na terenie Pomorza Zachodniego 🙂

Droga do zawodu prawnika była raczej u mnie dość naturalna. Od najmłodszych lat stawiałem pierwsze kroki w pozasądowych metodach rozstrzygania sporów czy to w piaskownicy, czy to w czasie kontrowersyjnych sytuacji w czasie międzyklasowego meczu piłki nożnej. Argument siły – o ile było to oczywiście możliwe – starałem się zastępować siłą argumentów i to nawet (w licealnym okresie) w konfliktach subkulturowych.

Przy tych wstępnych uwarunkowaniach, jeszcze na studiach postawiłem sobie nieprzypadkowe założenie dalszego rozwoju zawodowego, którym było – niełatwe na początku XX wieku – przebicie się do adwokatury.

Studia prawnicze UAM w Poznaniu ukończyłem w 2001, gdzie jeszcze w ich trakcie stawiałem pierwsze kroki w kancelarii prawa gospodarczego. Po studiach odbyłem praktykę w Strasbourgu, a następnie aplikację adwokacką w Gorzowie Wlkp.

A w styczniu 2007 roku osiągnąłem założony cel, zdając (z wyróżnieniem) egzamin adwokacki.

Od tego czasu prowadzę kancelarię w Szczecinie, a zakres prowadzonej przeze mnie działalności sprawia, że nierzadko poruszam się po całej Polsce.

Przedmiot mojej działalności to przede wszystkim tematyka cywilna i gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów gospodarki morskiej i przemysłu jachtowego. W ramach kancelarii, obsługujemy również działalność przedsiębiorców oraz dochodzimy nierzadko w procesach sądowych różnego typu odszkodowań.

Kancelaria jest członkiem szczecińskich organizacji gospodarki morskiej: Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego oraz Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego, a także Północnej Izby Gospodarczej i Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego “Business Club”.

Ponadto, jesteśmy również członkiem Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY.

W wolnych chwilach lubię oglądnąć dobry film, przeczytać interesującą książkę, posłuchać niezłej rockowej muzyki, spotkać się ze starymi znajomymi.

Przede wszystkim jednak staram się czynnie uprawiać sport.

Muszę Ci się jednak przyznać, że biegać nie lubię 😉 Zawsze wolałem przerzucić trochę żelastwa na siłowni lub pojeździć na rowerze.

Ale moją ulubioną dyscypliną to oczywiście i to już od ponad 30 lat żeglarstwo regatowe. Uprawiam je z kolegami na wyczynowym poziomie – w czerwcu 2019 r. udało nam się awansować na 6. pozycję (na 1300 sklasyfikowanych) w światowym rankingu Międzynarodowej Organizacji Żeglarstwa (World Sailing) w formule match-racing, a we wrześniu 2019 r. zdobyliśmy tytuł żeglarskich Mistrzów Polski. Do tego, jestem członkiem Yacht Klubu Polskiego w Szczecinie, Jacht Klubu Kamień Pomorski oraz KS Dobra Marina w Szczecinie. Posiadam również stopnie: morskiego sternika motorowodnego i jachtowego sternika morskiego.

Niestety na dłuższe, zwłaszcza turystyczne rejsy brakuje już mi czasu…

To tyle w skrócie o mnie 🙂

*****

  patryk-zbroja-2 patryk-zbroja-3