Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Kupuj jacht rozsądnie i bezpiecznie!

Patryk Zbroja14 lipca 2022Komentarze (0)

Zapewne wiesz, no albo przynajmniej się domyślasz, że nabycie jachtu motorowego lub żaglowego, nowego lub używanego, może stanowić spore wyzwanie.

I to nawet dla doświadczonych biznesmenów.

Jacht nie tylko powinien być piękny i realizować Twoje marzenia.

Jego stan powinien odpowiadać cenie, a sama transakcja powinna być dla Ciebie lub Twojego biznesu po prostu bezpieczna i przewidywalna.

Koszty zakupu jachtu są przecież na ogół duże (nierzadko wyższe niż zakupu nieruchomości), a sam proces wymaga sporej specjalistycznej wiedzy oraz przewidywania możliwych scenariuszy, również tych negatywnych.

Potencjalnych czynników jest sporo – podpisanie umowy, zabezpieczenie jej finansowania, proces budowy jachtu, a następnie odbiór jednostki  (najpierw w stoczni, a potem z próbami na wodzie), jej ubezpieczenie, rejestracja i racjonalna (również pod względem podatkowym) eksploatacja.

Uwaga!

Musisz też pamiętać, że po drugiej stronie umowy na każdym etapie transakcji stoi podmiot, który nie działa altruistycznie, lecz zorientowany jest w głównej mierze na maksymalizację swojego zysku.

A co zrobić, żeby nabycie jachtu było bezpieczne?

Zapraszam Ciebie do lektury naszej wspólnej, kancelaryjnej publikacji pod tytułem:

Bezpieczne Nabycie Jachtu

Ten temat będziemy poruszali również w czasie najbliższych jachtowych targów: POLBOAT YACHTING FESTIVAL, które już od 21 do 24 lipca 2022 r. w Gdyni.

Serdecznie Ciebie zapraszam, w imieniu całej załogi ZBROJA ADWOKACI, do kontaktu i spotkań w tych pięknych okolicznościach w przyszłym tygodniu.

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: