Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Spotkajmy się na targach żeglarskich…

Patryk Zbroja16 listopada 2017Komentarze (0)

Jesień to tradycyjnie okres targowy, również w branży żeglarskiej i przemysłu jachtowego.

W Polsce niemal pod rząd odbywają się trzy osobne imprezy. A jak dodamy do tego Hamburg, Amsterdam i Berlin, to robi się naprawdę gorąco 🙂

W ostatni weekend brałem udział jako prelegent w zorganizowanym w ramach katowickich Targów Wiatr i Woda panelu pt. Maritime Industry Forum.

Była to ciekawa inicjatywa B2B, skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego. Przedsiębiorcy z branży mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i z zagranicy, a także studenckimi wynalazkami prezentowanymi w Strefie Start-up.

Ja poprowadziłem taki oto wykład:

Tradycyjnie z dużym naciskiem na tzw. ADR, czyli alternatywne sposoby rozwiązywania sporów pomiędzy przedsiębiorcami. Zdecydowanie wolę rozstrzygać sprawy polubownie i to rekomenduję klientom. Proces sądowy traktuję zawsze jako ostateczność 🙂

W najbliższą niedzielę kolejne targi.

Tym razem: Boatshow 2017 w Łodzi.

Tutaj będę mówił krótko o zasadach i możliwych wariantach likwidacji szkód powstałych w czasie zawodów żeglarskich z omówieniem możliwych rozwiązań konkretnych przypadków.

Tytuł krótkiej prezentacji: “Kto zapłaci za złamany jacht podczas regat?”

A case study obejmie spektakularną kolizji jachtów z ostatnich regat Sopot Match Race.

fot. Robert Hajduk

Pamiętasz zapewne ten film, no i skutek kolizji:

fot. Robert Hajduk

A zatem zapraszam Ciebie już w tę niedzielę, 19 listopada, na godz. 12.00 na Targi do Łodzi (Scena główna).

Będzie okazja do spotkania i wymiany poglądów, nie tylko o prawniczym charakterze…

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (91) 488 44 22e-mail: kancelaria@zbrojaadwokaci.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: