Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Przyspieszona restrukturyzacja dużego przedsiębiorcy

Patryk Zbroja03 listopada 2017Komentarze (0)

Witam Ciebie serdecznie w to pochmurne, listopadowe popołudnie…

Od kilku miesięcy wielu przedsiębiorców branży gospodarki morskiej z niepokojem patrzy na szczecińską Wyspę Gryfia, gdzie swoją siedzibę ma ST3 Offshore sp. z o.o.

Jak na zachodniopomorskie warunki to duża spółka. Prowadzi fabrykę fundamentów morskich elektrowni wiatrowych, która zajmuje ok. 20 ha i zatrudnia około 500 osób. Koszt jej powstania to 500 mln zł, z czego 123 mln zł stanowiło unijne wsparcie z Programu Operacyjnego „Innowacyjna gospodarka”. Na terenie fabryki zamontowano największą w Europie suwnicę bramową (120 m wysokości, 1400 t udźwigu), przeznaczoną do finalnego montażu i załadunku struktur o wysokości do 90 metrów.

O grożącej upadłości spółki media sygnalizowały już wielokrotnie.

Tymczasem, w ubiegłym tygodniu rozpoczęta została formalnie restrukturyzacja spółki.

Uznałem, że dobrze jest opisać choćby w paru słowach założenia przyspieszonego postępowania układowego oraz możliwe jego skutki dla dochodzących swoich roszczeń przedsiębiorców.

Wstępne dane mówią o ponad 400 wierzycieli.

Tekst mojej publikacji możesz przeczytać TUTAJ.

Sprawa robi się coraz bardziej emocjonalna, a wydaje się, że sytuacji nie polepsza fakt przejęcia kontrolnego pakietu udziałów zadłużonej spółki przez państwowy podmiot – Fundusz Inwestycyjny MARS.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: