Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Aktualne problemy prawne przedsiębiorców gospodarki morskiej

Patryk Zbroja12 grudnia 2017Komentarze (0)

Sporo się dzieje ostatnio w regionie zachodniopomorskim i to niekoniecznie z powodu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia 🙂

Z jednej strony mamy narrację sukcesu związaną z państwowymi spółkami.

MSR Gryfia ma najlepsze wyniki finansowe od lat, kontynuuje prace projektowe związane z budową promu dla PŻB, a dodatkowo prowadzi rozmowy z państwowym gigantem paliwowym związane z produkcją platform wydobywczych.

Szczeciński Park Przemysłowy – w mediach bardziej znany pod marketingową nazwą “Stocznia Szczecińska” – podpisuje kolejne listy intencyjne w sprawie budowy statków.

Mamy już niemal początek budowy tunelu pod Świną i prawie wypłacone środki finansowe przyznane na pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście do niezbędnych 12,5 m.

Czyli wydaje się, że jest nieźle 🙂

Z drugiej strony w branżę uderza niepewna sytuacja finansowa i trwające postępowanie restrukturyzacyjne kolejnego giganta (oczywiście, jak na szczecińskie warunki), czyli spółki ST3 Offshore (pisałem o tym postępowaniu już wcześniej TUTAJ ).

Do tego nadal nie widać jeszcze specjalnie jakichkolwiek efektów zakładanego rozwoju infrastruktury i wieloletniej polityki inwestycyjnej w branżę morską.

Wreszcie wszyscy cierpią na brak odpowiednich kadr stoczniowych, a protest pracowników świnoujskiego oddziału Gryfii, sprzeciwiających się gospodarczym planom zarządu jest aż nadto widoczny.

A to na pewno tylko niektóre z problemów, przed którymi stoją przedsiębiorcy gospodarki morskiej.

Warto o nich głośno dyskutować…

Już w najbliższy poniedziałek, 18.12.2017 r. odbędzie się (w ramach cyklu Safety Forum) merytoryczny panel pt. “Organizacyjne, przemysłowe i technologiczne wyzwania przed polskim przemysłem stoczniowym“.

Jakie są aktualne plany wiodących spółek w branży?

Z jakimi wyzwaniami organizacyjnymi i prawnymi borykają się poszczególne podmioty?

Czy przemysł stoczniowy w szczecińskim regionie może być rozwijany również na bazie budów i remontów okrętów marynarki wojennej?

W imieniu organizatorów zapraszam Ciebie do udziału w tej konferencji, w której również będę prelegentem.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (91) 488 44 22e-mail: kancelaria@zbrojaadwokaci.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: