Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Aktualne problemy prawne przedsiębiorców gospodarki morskiej

Patryk Zbroja12 grudnia 2017Komentarze (0)

Sporo się dzieje ostatnio w regionie zachodniopomorskim i to niekoniecznie z powodu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia 🙂

Z jednej strony mamy narrację sukcesu związaną z państwowymi spółkami.

MSR Gryfia ma najlepsze wyniki finansowe od lat, kontynuuje prace projektowe związane z budową promu dla PŻB, a dodatkowo prowadzi rozmowy z państwowym gigantem paliwowym związane z produkcją platform wydobywczych.

Szczeciński Park Przemysłowy – w mediach bardziej znany pod marketingową nazwą „Stocznia Szczecińska” – podpisuje kolejne listy intencyjne w sprawie budowy statków.

Mamy już niemal początek budowy tunelu pod Świną i prawie wypłacone środki finansowe przyznane na pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście do niezbędnych 12,5 m.

Czyli wydaje się, że jest nieźle 🙂

Z drugiej strony w branżę uderza niepewna sytuacja finansowa i trwające postępowanie restrukturyzacyjne kolejnego giganta (oczywiście, jak na szczecińskie warunki), czyli spółki ST3 Offshore (pisałem o tym postępowaniu już wcześniej TUTAJ ).

Do tego nadal nie widać jeszcze specjalnie jakichkolwiek efektów zakładanego rozwoju infrastruktury i wieloletniej polityki inwestycyjnej w branżę morską.

Wreszcie wszyscy cierpią na brak odpowiednich kadr stoczniowych, a protest pracowników świnoujskiego oddziału Gryfii, sprzeciwiających się gospodarczym planom zarządu jest aż nadto widoczny.

A to na pewno tylko niektóre z problemów, przed którymi stoją przedsiębiorcy gospodarki morskiej.

Warto o nich głośno dyskutować…

Już w najbliższy poniedziałek, 18.12.2017 r. odbędzie się (w ramach cyklu Safety Forum) merytoryczny panel pt. „Organizacyjne, przemysłowe i technologiczne wyzwania przed polskim przemysłem stoczniowym„.

Jakie są aktualne plany wiodących spółek w branży?

Z jakimi wyzwaniami organizacyjnymi i prawnymi borykają się poszczególne podmioty?

Czy przemysł stoczniowy w szczecińskim regionie może być rozwijany również na bazie budów i remontów okrętów marynarki wojennej?

W imieniu organizatorów zapraszam Ciebie do udziału w tej konferencji, w której również będę prelegentem.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: