Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Sejmik żeglarski ZOZŻ – działo się…

Patryk Zbroja04 marca 2020Komentarze (0)

Ostatnia sobota była gorąca.

I to nie z powodu wiosennej pogody…

29.02.2020 r. w słynnej szczecińskiej Restauracji Jachtowa odbył się Sejmik żeglarski ZOZŻ, czyli Walne Zebranie Członków Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Tym razem, był to sejmik niezwykły co najmniej z kilku powodów 😉

Po pierwsze, był to sejmik sprawozdawczo-wyborczy. Ustępujący Zarząd z Prezesem dr Zbigniewem Zalewskim oraz Wiceprezesem Zbigniewem Jagniątkowskim na czele, przedstawił zatem sprawozdanie z ostatniej kadencji. A Komisja Rewizyjna (z Przewodniczącym – doświadczonym Romanem Drozdowskim oraz Sekretarzem – Pawłem Ryżewskim) zaprezentowała swoje uwagi, które spowodowały długą (przydał się regatowy timer) i bardzo gorącą dyskusję. Emocji z tym związanych było sporo. Ostatecznie Sejmik udzielił absolutorium ustępującemu Zarządu.

Po drugie, był to chyba najbardziej wyczerpujący sejmik w historii. Trwał od godz. 1100 do 1940 (z krótkimi przerwami). Jak celnie podsumował to (wybrany zresztą z Zarządu) Macu Cylupa – pod 2 godzinach i 3 głosowaniach (jawnym głosowaniu zasadniczym, jawnej reasumpcji, a następnie „tajnej” reasumpcji reasumpcji) sejmik wybrał… Przewodniczącego obrad.

Po trzecie, doszło do wyboru nowego Prezesa ZOZŻ, i to po 27 latach. Z. Zalewski, który pełnił tę funkcję, o ile dobrze policzono od 1993 r., pod koniec swojego emocjonalnego wystąpienia oświadczył, że nie będzie już kandydował. Prezesem zdecydowaną większością głosów został „młody wilk”, Komandor YKP Szczecin oraz znany szczeciński przedsiębiorca Marcin Raubo.

Po czwarte, doszło do wyboru niemal całkowicie nowego Zarządu ZOZŻ. Wybranych zostało 8 kandydatów wskazanych przez nowego Prezesa, zdecydowaną większością głosów: Andrzej Armiński (jedyny, który był również członkiem ustępującego Zarzadu), Borys Boratyński, Artur Burdziej, Maciej Cylupa, Wojciech Denderski, Jacek Klimecki, Wojciech Kaczor oraz Piotr Maras.

 

Doszło do ogromnej zmiany, chyba nie tylko pokoleniowej.

Warto podkreślić, że Marcin i członkowie nowego zarządu wykazali się dużą aktywnością i wręcz typową kampanią wyborczą, prezentując swój program i to zarówno w przestrzeni publicznej (internet, radio, broszura wyborcza), jak i w czasie osobistych spotkań z przedstawicielami poszczególnych klubów województwa.

To dało niewątpliwie wymierny efekt w postaci znakomitego wyniku wyborów w czasie Sejmiku.

Nie ukrywam, że mocno kibicowałem tej ekipie i starałem się ją wesprzeć.

A zatem jeszcze raz: serdeczne GRATULACJE!!!

Jednak tumany kurzu z wyborczego zamieszania już powoli opadają. Przed Wami ciężka praca mająca na celu dobro naszej pięknej dyscypliny sportu w regionie zachodniopomorskim.

Jest co robić, ale wierzę, że dacie radę!

Nie można zapomnieć, że w czasie Sejmiku wybrana została również Komisja Rewizyjna ZOZŻ w składzie: Ryszard Czachowski, Grzegorz Dobies, Paweł Henszke, Paweł Ryżewski i Leszek Wojciechowski.

A na końcu wybrany został i ukonstytuował się Sąd Koleżeński ZOZŻ w składzie: Zbigniew Andruszkiewicz (Wiceprzewodniczący), Zygmunt Kowalski (Sekretarz), Maciej Korek i Henryk Kałuża.

Koledzy z Sądu powierzyli mi natomiast zaszczyt bycia Przewodniczącym tego organu.

Mam oczywiście nadzieję, że w nadchodzącej kadencji Sąd nie będzie miał w ogóle pracy, czego sobie wspólnie życzyliśmy 🙂

 

W tym miejscu trochę prywaty:

Dziękuję wszystkim zebranym, którzy głosowali za moją kandydaturą na Przewodniczącego Sejmiku!

Uzyskanie Waszego zaufania było dla mnie osobiście ogromnym wyróżnieniem, choć jednocześnie sporym wyzwaniem, którego chyba nie do końca byłem świadomy. Mam jednak cichą nadzieję, że w tej nowej dla siebie roli (totalny debiut jako Przewodniczący Sejmiku) nie zawiodłem oczekiwań, choć jak wiecie łatwo nie było.

Z okresu kampanii mam taką pamiątkę:

Dziękuję także Prezydium Sejmiku: p. mec. Marcie Turskiej i kol. Arturowi Skakujowi z JK Kamień Pomorski, którzy wspierali mnie w próbie sprawnego przeprowadzenia obrad od momentu wyboru aż do późnych godzin wieczornych i samego końca, a następnie spisywaniu protokołu z tego wydarzenia.

Dziękuję też Krzysztofowi Krygierowi i Katarzynie Wolnik-Saynie, którzy dzielnie zrelacjonowali wydarzenia z Sejmiku. Poniżej kilka zdjęć Krzysztofa (www.sailportal.pl):

I żeby nie było wątpliwości, w obu jawnych głosowaniach na Przewodniczącego wstrzymałem się od głosu. Uważam, że jest to bardzo dobry zwyczaj 🙂

Ahoj!

Wracam do pracy, bo widzę, że szybkiej i rzetelnej analizy wymaga wykładania Rozporządzenia ws. tzw. podatku podwodnego…

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: