Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Przemysł jachtowy rośnie w siłę!

Patryk Zbroja26 stycznia 2020Komentarze (0)

Dzisiaj kończą się największe w Europie targi jachtowe BOOT Dusseldorf 2020.

Miałem okazję odwiedzić wystawę w tym tygodniu, biorąc jednocześnie udział w ciekawej misji gospodarczej współorganizowanej przez Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, której jestem zresztą członkiem wspierającym.

Moją autorską mini relację zdjęciową znajdziesz na profil FB naszej kancelarii TUTAJ >>>

Izba POLSKIE JACHTY na targach BOOT Dusseldorf obsługiwała po raz kolejny merytorycznie polskie stoisko narodowe i punkt informacyjny na temat polskiego przemysłu jachtowego. Głównym celem tego działania była oczywiście promocja członków Izby i nawiązywanie relacji biznesowych z potencjalnymi partnerami polskich stoczni.

Na stoisku dostępne były ulotki, katalogi oraz filmy promocyjne wielu polskich firm, dużym zainteresowaniem cieszyła się także najnowsza wersja katalogu zawierającego prezentacje członków Izby. Przygotowany był też m.in. briefing dla zagranicznych dziennikarzy pod tytułem „Siła i potencjał polskiego przemysłu jachtowego”.

W ramach misji uczestniczyliśmy w International Breakfast Meeting zorganizowanym przez targi BOOT i European Boating Industry z udziałem międzynarodowych prelegentów. Spotkaliśmy się też dodatkowo z Dyrektorem Targów BOOT Petrosem Michelidakisem oraz Dyrektorem Zarządzającym BVWW (Niemiecką Izbą Przemysłu Jachtowego) Jurgenem Trachtem.

Ogólnie, przechodząc po 17 wielkich targowych halach nie sposób nie odnieść wrażeni, że przemysł jachtowy rośnie w siłę. Cieszy też proporcjonalnie duży udział w tej branży właśnie polskich przedsiębiorców 🙂

Przykładowe zdjęcia poniżej, to oczywiście polskie konstrukcje:

Warto też podkreślić, że tematem przewodnim wielu targowych rozmów i dyskusji był zrównoważony rozwój branży. Widać wyraźnie na wszystkich szczeblach troskę o ochronę środowiska i obawa przed zagrożeniami związanymi z postępującym zanieczyszczeniem wód, czego żeglarze są przecież na ogół pierwszymi i bezpośrednimi świadkami. Ekologia, recycling, stosowanie przy budowie jachtów materiałów przyjaznych środowisku to na pewno podstawy odpowiedzialnego biznesu.

W tym właśnie kierunku płynie przemysł jachtowy, co zresztą niezmiernie mnie cieszy! 🙂

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: