Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

A w sprawie ST3 Offshore cisza…

Patryk Zbroja26 marca 2020Komentarze (0)

W przerwie pomiędzy bieżącymi tematami związanymi głównie z postępującą epidemią, niemal całkowicie bez medialnego echa upłynął wczorajszy termin, tj. 25.03.2020 r. (g. 12.30).

Wtedy to właśnie miało odbyć się posiedzenie szczecińskiego Sądu upadłościowego ws. o sygn. akt XII GU 4/20 z wniosku ST3 Offshore sp. z o.o.

Celem był rozważenie, zgłoszonego jeszcze w styczniu 2020 r. przez Zarząd spółki, wniosku o ogłoszenie upadłości.

Posiedzenie miało odbyć się z udziałem przedstawicieli wnioskodawcy.

Niestety, z uwagi na stan epidemiczny, podobnie jak wszystkie sprawy sądowe w ostatnim czasie, zostało zdjęte z wokandy.

Nadal zatem nie wiadomo, jaki jest dalszy los spółki, trochę w tych okolicznościach zapomnianej…

Wydaje się, że jedynie Głos Szczeciński zauważył temat.

Przypomnę już Tobie tylko na marginesie, że w dniu 15.03.2020 r. upłynął termin na wykonanie prawomocnego układu zawartego przez spółkę z wierzycielami.

Oczywiście, zgodnie z oczekiwaniami, żaden z wierzycieli nie został zaspokojony.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika również, że przynajmniej dwa podmioty złożyły wniosek o uchylenie ww. układu. Jednak wnioski te nie zostały jeszcze rozpoznane.

Natomiast równolegle Sąd upadłościowy zabezpieczył majątek spółki ST3 Offshore poprzez ustanowienie nadzorcy tymczasowego.

W aktualnych okolicznościach Sąd upadłościowy ma teoretycznie możliwość orzekania na posiedzeniu niejawnym oraz wydania postanowienia o upadłości bez udziału stron.

Może też jednocześnie rozpoznać wnioski o uchylenie układu, który dla wszczęcia postępowania upadłościowego nie będzie miał już jednak istotnego znaczenia.

Możliwy też jest teoretycznie wariant, że Sąd najpierw rozstrzygnie wnioski o uchylenie układu, uchyli go, a następnie przystąpi do końcowego rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości.

Ogłoszenie upadłości będzie początkiem ostatniego etapu funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Ustanowiony zostanie syndyk, które sporządzi listę wierzycieli i równolegle będzie dążył do jak najszybszej likwidacji majątku spółki.

W każdym razie śledzimy sprawę na bieżąco…

Jednak z uwagi na ograniczone możliwości dostępu do akt tych postępowań oraz działający w czasie stanu epidemicznego z opóźnieniem sekretariat wydziału upadłościowego, możemy uzyskiwać informacje z opóźnieniem.

No cóż, takie czasy…

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: