Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Publikacja przeprosin przez PSKO.

Patryk Zbroja12 lutego 2018Komentarze (0)

Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist – zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądowym – przesłało Gminie Kamień Pomorski przeprosiny o następującej treści:

“Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist przeprasza przedstawicieli władz Gminy Kamień Pomorski za twierdzenia o braku transparentności i nieetycznych działaniach przy organizacji Mistrzostw Świata Klasy Optimist w 2015 r. zawarte w stanowisku Zarządu PSKO z dnia 2 lutego 2015 r.

Twierdzenia te były nieuzasadnione i niepotrzebnie naraziły władze Kamienia Pomorskiego na utratę potrzebnego zaufania, za co Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist wyraża głębokie ubolewanie.”

Przeprosiny zostały wysłane w formie pisemnej.

Opublikowano je także na stronie internetowej stowarzyszenia:  http://www.psko.pl/oswiadczenie-zarzadu-psko/, a także na profilu stowarzyszenia na FB.

A zatem opisywana przeze mnie ostatnio procedura przymusowego wykonania zasądzonych obowiązków (pod rygorem płatności 1000 zł za każdy dzień zwłoki) okazała się skuteczna 🙂

Do zapłaty przez PSKO pozostaną jedynie koszty postępowania egzekucyjnego.

Do pełnego wykonania wyroku pozostaje jednak jeszcze opublikowanie przeprosin na innych, wskazanych przez Sąd portalach informacyjnych, których koszt będzie zapewne znacznie wyższy.

Mam osobiście nadzieję, że wszczynanie kolejnej egzekucji mającej nie będzie już w tej sprawie potrzebne.

Nurtuje mnie jednak na tym etapie pytanie, czy przedstawicielom zarządu PSKO po przegranym procesie z Gminą nasunęła się jakakolwiek refleksja związana z ich decyzjami z początku 2015 r.?

Ciekawi mnie również, jak oceniają te decyzje aktualnie inni członkowie PSKO, w tym rodzice młodych żeglarzy, z których m.in. składek należy pokryć koszty zakończonego postępowania, o – co najmniej mówiąc – obniżonej wiarygodności stowarzyszenia nie wspominając…

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (91) 488 44 22e-mail: kancelaria@zbrojaadwokaci.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: