Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Bezpieczne nabycie jachtu!

Patryk Zbroja03 stycznia 2023Komentarze (0)

Udało się!

Pod koniec roku zebraliśmy ostatecznie znaczną część naszych doświadczeń i zgromadzonej przez ostatnie lata praktycznej wiedzy. I właśnie przerzuciliśmy ją na „papier”.

Z przyjemnością oddaję w Twoje ręce naszą najnowszą kancelaryjną publikację pt. „Bezpieczne nabycie jachtu!

Publikacja Bezpieczne nabycie jachtu (eBook)

 

Bezpieczne nabycie jachtu

Ma ona format eBooka (pdf.) i stanowi odpowiedź na szereg pytań, które otrzymujemy w ramach udzielonych  porad prawnych, w trakcie obsługi konkretnych spraw lub całego procesu nabywania jachtu.

Jest dość mocno rozbudowana, bo zawiera sporo merytorycznych wskazówek, które mają dość uniwersalny charakter i będą pomocne, gdy podejmujesz decyzję o zakupie jachtu.

Muszę Ci się jednak przyznać, że najpełniejszą i najtrafniejszą informację otrzymasz od nas w przypadku obsługi prawnej całego procesu nabycia. Wiemy to już z praktyki.

Wychodzimy jednak naprzeciw oczekiwaniom niektórych armatorów, którzy nie zawsze przewidują w swoim budżecie pokrycie kosztów szerszej obsługi prawnej takiej transakcji. I wystarczy im pogłębiona konsultacja lub szersze spojrzenie w takiej właśnie formie 🙂

Znajdziesz więc w naszym eBooku szczegóły dotyczące samej umowy nabycia jachtu (motorowego lub żaglowego, nowego lub starego). Będziesz wiedział na co zwrócić uwagę, negocjując jej treść i otrzymasz od nas gotowy wzór dokumentu z naszymi komentarzami.

Do tego zapoznasz się z możliwymi założeniami związanymi z podatkowym zaplanowaniem transakcji i – uwaga – również późniejszej eksploatacji jachtu. Bo na pewno pamiętasz, że nie zawsze koszty jachtu zakupionego „na fakturę” w ramach prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej mogą być bezpiecznie rozliczone. Podobnie jest z VATem. Polskie organy administracji skarbowej zaczynają coraz pewniej czuć się w tematyce jachtingu, co tworzy sporo dodatkowych ryzyk, których być może nie jesteś jeszcze świadomy.

Z naszego eBooka dowiesz się o zasadach związanych z rejestracją Twojego jachtu, uzyskaniem pozwolenia radiowego, wykonaniem niezbędnych inspekcji. Poznasz też nasze uwagi co do przydatnych ubezpieczeń jachtowych.

No i to wszystko w jednym miejscu, czyli w naszym eBooku o bezpiecznym nabyciu jachtu!

Zapraszamy do lektury! 🙂

Szczegóły znajdziesz również w zakładce „EBOOK„.

Patryk Zbroja
adwokat

***

Sezon żeglarski 2022 – podsumowanie startów w barwach YKP Szczecin

Dzisiaj napiszę trochę bardziej o swoim hobby.

Sezon żeglarski 2022 r. zbliża się ku końcowi i można przejść do jego podsumowania.

W tym roku, startując w barwach rosnącego w siłę Yacht Klubu Polski Szczecin wzięliśmy udział w dwóch projektach regatowych:

 • Ekstraklasie Żeglarskiej

organizator Polska Liga Żeglarska zapewnia 9 jednakowych jachtów klasy RS21 [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: