Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

eBook

Jachting od 4.05.2020 r., czyli od kiedy będzie można uprawiać żeglarstwo swobodniej?

Patryk Zbroja27 kwietnia 2020Komentarze (0)

Kolejna konferencja prasowa…

I kolejne pytanie, kiedy będzie można uprawiać żeglarstwo?

Dochodzimy do etapu “odmrażania” sportu powszechnego.

I tutaj za grafiką KPRM można uznać, że jest mała jaskółka dla sportów wodnych 🙂

Wydaje się, że od 4 maja 2020 r. (czyli – uwaga! – dopiero po majówce) być uwolniona “infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny”.

Pytanie, co oznaczają pojęcia “infrastruktura zewnętrzna”, czy jest to oczekiwane wyraźne uwolnienie przystani jachtowych (których działalność jest aktualnie zakazana)?

Czy “łódka” w tym rozumieniu oznacza również jacht żaglowy lub motorowy?

Ograniczenie użytkowników do “2 osób” daje sygnał o tyle, że będzie można używać sprzętu wodnego już nie tylko z osobami najbliższymi.

Pojawia się jednak kolejne pytanie, czy jeżeli będziemy korzystać z jachtingu z osobami najbliższymi i osobą trzecią (czyli łącznie będzie nas więcej niż 2 osoby), czy będzie to już możliwe?

Jak zwykle prawniczy diabeł tkwi w prawnych szczegółach 😉

Musimy zatem poczekać na treść nowego Rozporządzenia…

A na razie, a więc również w czasie zbliżającej się majówki, nie pozostaje nam na razie nic innego jak stosować ostatnie Rozporządzenie Rady Ministrów z 19.04.2020 r. (z mocą obowiązującą od 20.04.2020 r.), któremu poświęciłem już trochę czasu.

Zapraszam zatem nadal do treści eBooka TUTAJ >>>

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (91) 488 44 22e-mail: kancelaria@zbrojaadwokaci.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: