Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

Czy warto poddać się mediacji?

Patryk Zbroja24 listopada 20163 komentarze

Witam Ciebie serdecznie,

„Spotkałem niedawno na sądowym korytarzu znajomego z branży gospodarki morskiej, który wychodził ze swoim pełnomocnikiem z sali rozpraw.

Tak się akurat zdarzyło, że widzieliśmy się parę dni wcześniej w zupełnie innych okolicznościach (w czasie klastrowego spotkania).

Okazało się, co stwierdziliśmy wspólnie z uśmiechem, że wcześniej czy później i tak widzimy się w sądzie.

Ale przecież nie musi tak być…”

Tak zaczynam krótki artykuł o istocie mediacji, który właśnie został opublikowany w nowym numerze „Obserwatora Morskiego” (Nr 11/102/Listopad 2016).

Nawet w przypadku poważnego konfliktu pomiędzy stronami, zdecydowanie lepiej jest skorzystać z tzw. alternatywnych metod zakończenia sporów, do których właśnie należy mediacja.

Artykuł możesz znaleźć również tutaj.

A na pytanie wskazane w tytule: „czy warto poddać się mediacji?”, odpowiadam stanowczo: „warto!” 🙂

 

{ 3 comments… read them below or add one }

Agnieszka Swaczyna Listopad 25, 2016 o 22:03

Potwierdzam – warto! Nie tylko w branży gospodarki morskiej – w sprawach rodzinnych także.

Odpowiedz

Patryk Zbroja Listopad 26, 2016 o 11:02

Dziękuję Agnieszko za komentarz. Rzeczywiście w sprawach rodzinnych mediacja jest również bardzo istotna i można za jej pomocą skutecznie rozładować konflikt 🙂
pozdrawiam

Odpowiedz

Tomasz Listopad 29, 2016 o 13:49

Również potwierdzam, że warto 🙂

Tomasz

Odpowiedz

Leave a Comment

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: