Patryk Zbroja

adwokat

Kancelarię adwokacką prowadzi w Szczecinie. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w tym związanym z prawem morskim.
[Więcej >>>]

The Tall Ships’ Races, czyli święto żagli w Szczecinie!

Patryk Zbroja01 sierpnia 2017Komentarze (0)

Już w nadchodzący weekend od 5-8.08.2017 r. rozpocznie się w Szczecinie prawdziwe święto dla miłośników żeglarstwa – finał The Tall Ships’ Races 2017!

The Tall Ships’ Races to żeglarska impreza połączona z regatami oraz imprezami okolicznościowymi, organizowana przez stowarzyszenie Sail Training Association propagujące ideę wychowania młodzieży na pokładach żaglowców.

Jednym z charakterystycznych wymogów formalnych udziału danej jednostki w zlocie jest wiek załogi, która przynajmniej w 50 % powinna składać się z osób od 16 do 25 roku życia.

Uczestnicy ścigają się w klasach (z uwzględnieniem przeliczników):

  • Klasa „A” – największe żaglowce – o długości powyżej 40 m,
  • Klasa „B” – żaglowce średniej wielkości o tradycyjnym ożaglowaniu,
  • Klasa ”C” – jachty morskie bez spinakera,
  • Klasa ”D” – jachty morskie ze spinakerem.

Każdy zlot składa się na ogół z dwóch lub trzech etapów regatowych, gdzie młodzi adepci uczą się podstawowych zasad sztuki żeglarskiej.

Jednak formuła tej imprezy jest przede wszystkim towarzyska. Oprócz zmagań na wodzie, załogi rywalizują również na lądzie w kolorowych paradach, programach artystycznych lub rywalizacji sportowej.

Dodatkowo jeden z morskich etapów tzw. „Cruise in Company”, ma charakter wybitnie integracyjny, podczas którego istnieje możliwość wymiany części załóg.

Niewątpliwie jest to duża impreza, przynosząca dużą frajdę nie tylko uczestnikom, ale również widzom i turystom, którzy tłumnie odwiedzają kolejne porty na trasie regat.

W tym roku finał The Tall Ships’ Races zawita do Szczecina już po raz trzeci!

Wcześniejsze edycje imprezy odbyły się w latach 2007 i 2013.

Oczywiście braliśmy w nich udział. No, może nie w samych regatach, bo specjalizujemy się w nieco innej rywalizacji żeglarskiej. Ale nie ukrywam, że zwłaszcza od strony wody dziesiątki pięknych żaglowców robiło niesamowite wrażenie, również na mojej córeczce 🙂 – poniżej parę fotek zrobionych z pokładu Tomahawka w 2013 r.

 

W tym roku regaty wystartowały w szwedzkim Halmstad, aby przez porty fińskie Kotka i Turku oraz litewską Kłajpedę zakończyć zmagania przy szczecińskich Wałach Chrobrego i wyspie Łasztownia.

Szczegółowy program finału The Tall Ships’ Races 2017 w Szczecinie możesz znaleźć >>TUTAJ.

Serdecznie zapraszam Ciebie do udziału w tym wydarzeniu!

Warto!

 

 

 

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Patryk Zbroja z siedzibą w Szczecinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@zbrojaadwokaci.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: